Hile Center

Join the forum, it's quick and easy

Hile Center

Hile Center

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hile Center

Hile Canter

Yönetici Tarafından Duyrulur: hilecenterradyo.tr.gg radyomuzdur

En son konular

» knıght çar dizilimi
 Metin2 Kılavuz Icon_minitime1Paz Şub. 03, 2013 2:07 pm tarafından YÖNETİCİ

» Metin2 karakter dizilimi
 Metin2 Kılavuz Icon_minitime1Paz Şub. 03, 2013 1:58 pm tarafından YÖNETİCİ

» Metin2 Lonca İsimleri
 Metin2 Kılavuz Icon_minitime1Paz Şub. 03, 2013 12:56 pm tarafından YÖNETİCİ

» metin2 isim
 Metin2 Kılavuz Icon_minitime1Paz Eyl. 23, 2012 1:41 pm tarafından Admin

» metin2 isim
 Metin2 Kılavuz Icon_minitime1Paz Eyl. 23, 2012 1:40 pm tarafından YÖNETİCİ

»  Metin2 Kılavuz
 Metin2 Kılavuz Icon_minitime1Paz Eyl. 23, 2012 1:20 pm tarafından Admin

» Manzara Resmi 1
 Metin2 Kılavuz Icon_minitime1Paz Eyl. 23, 2012 1:20 pm tarafından Admin

» orta zorlukta server
 Metin2 Kılavuz Icon_minitime1Paz Eyl. 23, 2012 1:19 pm tarafından YÖNETİCİ

»  bilgisayarı yedekleme programı Akınsoft Yedek Servisi 3.02.11 (YENİ)
 Metin2 Kılavuz Icon_minitime1Paz Eyl. 23, 2012 1:18 pm tarafından Admin

» Metin2.DE - OneAndOnly ° vs JaSoNBreaker
 Metin2 Kılavuz Icon_minitime1Salı Eyl. 18, 2012 3:21 pm tarafından Admin

Ortaklar

bedava forum

2 posters

Metin2 Kılavuz

YÖNETİCİ

hilecenter puan : 2147500875

Metin2 Kılavuz Empty Metin2 Kılavuz

Mesaj  YÖNETİCİ Perş. Tem. 26, 2012 9:27 am

Arkadaşlar başlıkta bir karar veremedim.Siz dilediğiniz gibi okuyun.

İlk çıktığından beri Metin2 oynuyorum.Kendimi bayağı geliştirdim ve size sunmak istiyorum.

Yenilikler:
    *Arayüz rehberi eklendi

Önemli Not:Bu yanlızca yeni başlayanlar için bir rehberdir.

Başlayalım

Oyuna ilk başladığımızda ne yapıcağımız ve oyunu nasıl kuracağımızla ilgili konu sabitte mevcut yapamadıysanız ordan yapabilirsiniz(Ama sanırım biraz eski kalmış )

Bölüm Bölüm Ayırayım.

__________________Bölüm1:Level Kasma____________________

Herkezin genel amacı budur.Level atlamak 99 olmak vs.Bunun için herkez farklı yola başvurur.Bence internetteki hiçbir level kasılma yerleri konularından medet ummayın.Hepsi fasa fiso.40'a kadar 2. köyde kasılın diyen rehber gördüm...Bana kalırsa en iyi level atlama ve kasma yeri bulma yolu görev yapmaktır.Nasıl mı ? Görevlerde hem para,hem exp,hemde item kazanabilirsiniz.Kasılma yerlerini belirlemek için ise size verdiği level görevindeki slotlar zaten sizin kasabiliceğiniz slotlara yakındır.Özellikle level görevlerini ihmal etmeyin.Hem görev yapar hem kasarsınız.

Bir diğer yol ise kolay yoldan kasma.Kendinizi kastırabilirsiniz.Hatta direk char alıp/bulup yüksek level başlayabilirsiniz.Birincisi neyse de ikinciyi yapmayın derim.Zevki kalmaz.

Sakın ama sakın hileye başvurmayın.Hile yapsanız bile bir emek harcarsınız.Ve ban yerseniz o emekte boşa gider.Hırsızlık yapmayın.Emek hırsızlığı yapmayın.Emek verin derim

Gereksiz yollardan vakit harcamayın.Boş vakitiniz olursa (oyunda) kasın.Kasarken çekebildiğiniz kadar slot çekin.Elinizden geldikçe kalabalık grupta bulunmayın.Özellikle grupta etkisizler varsa.

_____________________Bölüm 2:Para Kasma__________________

Hepimizin en büyük sorunu elbetteki budur.Birçok yolu vardır.Ve eğer azmederseniz çok kolay olduğunu görürsünüz.Bu yollardan biri çok yang düşen slotları bulmaktır.Böylece hem kasar hem para düşürürsünüz.İkinci yol +basma itemi düşürme yoludur.Birçok oyuncu bunlara gereksinim duyar.Üçüncü yol silah ve zırh gibi itemler düşürmektir ki bu en zor ve en karlı yoldur.25 levele kadar para kasmak zor olabilir.Az seçeneğiniz vardır.Her düşürdüğünüz item değerli olmayabilir.25 levele geldiğinizde madalyon düşürebilirsiniz.Birini kullanın geri kalanını satın.Bakradaki level görevlerini yaparken farklı slotlarda alın ki itemde düşsün.Bot olan yerlerden kaçının.İtem ve para almak gibi bir alışkanlıkları var kerataların.Bulunduğunuz serverin pazarlarını sık sık kontrol edin hatta benim gibi işi ilerletin not alın.Özellikle işe yarıyıcak yada ilerde lazım olucak itemleri takip edin.Eventleri takip edin.Ayışığı simit vs eventleri işe yarıyan eventlerdir.Düşük levelseniz boss veya metin eventi işinize yaramaz zaten.

Sık sık metin arayın.Ne kendinizden düşük metinlere nede yükseklere dalın.Zaten ya kesemezsiniz yada hiçbirşey düşmez.Levelinize yakın metinler BK deposu olabilir.Size para kazandırabilicek fırsatları kaçırmayın.Genele yazılanları takip edin.Sizde olan bir itemi almak isteyen olabilir.Veya aradığınız itemi satan...

Ve bana göre en az karlı ve zahmetli olan iş ise balıkçılıktır.Zaten 30'a gelene kadar yapamazsınız ve olta iyi değilse kolay tutamazsının oltanın iyi olmasıda çok uzun zamanınızı alır.Tavsiyem;Bulaşmayın.

Bu yoldada hileye başvurmayın derim.Zaten en riskli yol budur...

_________________Bölüm 3:İyi İtem Elde Etme____________________

İtemin efsunları derseniz.Hiç anlamadım,anlayamıyorum.O yüzden o konuda benden birşey beklemeyin.Ama ilk levellerde item dizmenin en iyi yolu görevdir.Biyolog görevi benim en sevdiğim başlangıç görevidir.+3 kılıç ve +3 zırh oyunda işinize yarıyacaktır.+ basmaktan korkmayın.Ama abartmayın.Bir seferde bir itemi +9'a yardırmaya kalkışmayın.Sonra demirciye yükleniyorsunuz.Onun annesinin günahı ne ???Elinizden değerli bir item varsa basarken kutsama kullanın.Kutsama zaten o kadarda pahalı olmayabilir bazı serverlerde.Size itemini kopyalıyım yada +9 yapıyım diyenlere kanmayın.

_____________________Bölüm 4:Npc'ler_____________________

Oyundaki görev yardımcılarımızdırlar.Çoğunu pek kullanmayız.Ama işinize yarıyabilicek bazı npclerin işlevlerini anlatayım.

Market/Satıcı:Oyunun merkezini oluşturan potu satar.Başlangıç itemlerinide alabilirsiniz.

Demirci:İteminizin +'sını yükseltmenizi sağlar.

Yaşlı Kadın:25 levelden itibaren size evlenme olanağı sağlayacaktır.

Balıkçı:Balıkçılıkla ilgili herşeyi pazarına barındıran bir amca.

Doak-Bae(Sanırım böyle yazılıyor):Pek işlevi yok içinde madencilik için gereken eşya var oda 30 Level.

Işınlayıcı:Levelinize göre artan makul fiyatlarla sizi başka yerlere göndere papağan kılıklı kuşu olan amca.

Yaşlı adam:Hep yaşlı kadının kocası olduğunu düşünürüm Sizi 1k ya biryerlere ışınlar ama pek seçenek yoktur.

Sarhoş:Hiçbir işlevi olduğunu görmedim.Yaz/kış gece/gündüz demedin içki içer.Favori Npc'dir benim için.

Zırh satıcısı:Temel zırhları almanızı sağlar.

Silah Satıcısı:Temel silahları almanızı sağlar.

_________________Bölüm 5:Oyundaki terimler__________________

Çoğu zaman genelde "Gemee ne demeeek" yazan arkadaşlar görüyorum bu durumla karşılaşmamak için çok kulanılan terimleri anlatmak istedim.

GM:Game Master(sanırım) oyundaki bir nevi yöneticilerdir.

Pot:Mavi,Yeşil,Mor ve Kırmızı pot vardır.İksir anlamına gelir

Not:Kırmızı pot size HP Mavi pot SP Mor pot HIZ Yeşil pot ise Saldırı Hızı verir.

Efsun:İtemlerdeki özelliklerdir.+5 Güç,Sersemlik Karşısında bağışıklık,%5 zehirlenme değişimi buna örnek gösterilebilir.

Skill:Becerilerimize skill adı verilir.Her Sınıfta iki skill kategorisi vardır.Hepsinde skiller farklıdır.Hamle,İyileştirme,Güçlü Beden buna örnek gösterilebilir.

Yang:Oyundaki para birimidir.Bilmeyen varmıdır ?

K,M ve T : 1 k 1000 yang demektir 1 m ise 1.000.000 yang demektir.T ise çoğumuzun ulaşamıyıcağı bir rakam olan 1 Trilyon Yang'a eşittir

Master,Grand,Perfect:Skillerin gelişmiş halleridir.Master beceri puanı vererek olur.Grand Master Bk'lar ile (Bk'yı açıklayacağım) gelişir.Perfect Master ile ruh taşı sayesinde olur.

BK:Açılımı beceri kitabıdır.Metinden çok çıkar.Skillerin Grand olmasına yarar her Skill'in özel Bk'sı vardır.Değerleri değişir.

Exp:Tecrübe puanımız.Alttaki dört kutu explerimiz içindir.

EP:Yani ejderha parası.Gerçek parayla alınır özel eşyalar almaya yarar.

Slot:Oyundaki yaratıklara verilen addır.

KS:Başka birinin kestiği slota saldırmaktır.

PM:Fısıltı yani özel mesaj anlamına gelir.

_________________Bölüm 6olandırıcılar_____________________
    Dolandırıcıların birçok yolu vardır bunlara kanmamanız için onları söylemem daha iyi olur

GM gibi davranmak:Oyun kurallarına göre zaten suçtur.Ama en basit yoldur.Gm ismiyle başlayan bir char açarlar ve milleti kandırırlar.Unutmayın hiçbir gm sizden ID ve Şifrenizi istemez.Hatta size PM'de atmazlar.

Ticaret hilesi:Ticaret yaparken hırsızlık yapan çoktur.Bunu engellemek için ustalar genellikle pazar kurarak ticaret yaparlar.

Keylogger:Hala kaldımı bilmem ama çok etkili bir yoldur.Size bir dosya gönderirler ve tık.Bir bakmışsınız sadece metin2 değil msn facebook twitter dahil bütün şifreleriniz google'da arattıklarınız bile adama gitmiş.Geçmiş olsun...
    Tanımadıklarınızdan dosya almayın.Size hile göndericem diyenlere inanmayın.Oyun sitelerinden indirdiğiniz şeyleri hemen tarayın.

Peki bu hileleri kullananları yada MultiHack gibi hileleri(hızlı koşma hızlı vurma çekme felan)kullananları şikayet için ne yapabiliriz.Bu kişilerin videolarını çekip.Forumdaki metin2 bölümünde video çekmek anlatılmış.Gerekli adresleri ulaştırısanız genelde kısa zamanda o kişi banlanır.

_______________Mini Rehber_________________________________________
    Arayüz Rehberi
    Öncelikle ana karakter ekranı:

1:Üyesi olduğumuz lonca ismi
    2:Karakter ismimiz
    3:Bulunduğumuz level
    4:Mevcut exp'imiz
    5:Hp'miz yanı canımız
    6:Sp yani diğer oyunlarda geçen adıyla mana puanı.
    7:Bu saldırıda verdiğimiz hasar(Düz)
    8:Savunma puanımız ne kadar çoksa o kadar iyi
    9:Yürürken koştuğumuz hız.
    10:Vururkenki hız değerimiz.
    11:Skill atarken ki hız değerimiz.

Yetenekler Bölümü:

1:Bütün skillerimizi gösterir.
    2:Kombo becerimiz
    3:Balıkçılık becerimiz.
    4:Bu sanırım grupla ilgili exp felan.
    5:Madencilik becerimiz.
    6önüşüm becerimiz
    7:At çağırma yani atı ilk çağırdığımızda gelme ihtimali.
    8:Binicilik atımızın zırhlı asker felan olmasını belirliyor.
    9 ve 10 diğer krallıkların dilini konuşma.

Duygular ve görevler bölümünü anlatmama pek gerek yok ama neyse.Duygular bölümünde duygu maskesi takarak yada düğünlerde yapabiliceğimiz şeyler vardır.Dans,öpüşme alkışlama vs.Görevler ise mevcut görevleri okuyabilceğimiz yerdir.

Oyunla ilgili sorularınızı sorabilirsiniz.Elimden geldiğince çabuk cevaplarım.Rehbere birşey eklemek isteyen olursa alta yazabilir. Bu rehber yeni başlayanlar ve oyunu bilmeyenler için hazırlanmış basit bir rehberdir.Kesinlikle alıntı değildir.İnternetten araştırın böyle bir rehber yoktur. Bir teşekkür yeter
    Admin
    Admin

hilecenter puan : 2147500879

Metin2 Kılavuz Empty Geri: Metin2 Kılavuz

Mesaj  Admin Ptsi Eyl. 17, 2012 2:32 pm

teşekkürler
    YÖNETİCİ

hilecenter puan : 2147500875

Metin2 Kılavuz Empty Geri: Metin2 Kılavuz

Mesaj  YÖNETİCİ Çarş. Eyl. 19, 2012 4:40 am

benmetin 2de tl oldum ve çarım böle dizili
    Admin